Różności

LEGITYMACJA CZŁONKA LSO

Po zakończonym Dniu Lektora istnieje możliwość wyrobienia plastikowej legitymacji członka LSO dla lektorów, ceremoniarzy i animatorów.

Należy wypełnić poniższe zgłoszenie do końca maja. Poza odpowiednimi danymi należy przygotować zdjęcie legitymacyjne w wersji elektronicznej (szczegóły w formularzu).

Wyrobienie legitymacji jest bezpłatne.

Legitymacje zostaną przesłane do parafii, a termin wysyłki zostanie podany drogą mailową.

DZIEŃ LEKTORA

Organizowany co roku w maju, jest okazją do spotkania dla lektorów, ceremoniarzy i animatorów z całej Archidiecezji. Od lat w czasie uroczystej Eucharystii w Katedrze pod przewodnictwem Biskupa, udzielane jest błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora, ceremoniarza i animatora. Spotkanie rozpoczyna się w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, gdzie podsumowywane są szkoły lektora i ceremoniarza. Po Eucharystii przygotowany jest obiad w ogrodach seminaryjnych.

Dzień skupienia dla ceremoniarzy ustanowionych

W jedną z sobót Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne organizuje dzień skupienia dla ustanowionych ceremoniarzy. Jest to okazja do spotkania wszystkich ceremoniarzy naszej Archidiecezji - spotkania z dawnymi znajomymi z kursów oraz kontynuowania formacji duchowej i liturgicznej. 

marzec 2019 roku

Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów 2013

Ponad 4000 ministrantów z całej Polski gościliśmy w Gnieźnie w 2013 roku w czasie V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów. 

Copyright by Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie - kl. Rafał Wojciechowski, PWSD Gniezno.

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com